Ana içeriğe atla

Rekreasyon bölümü Engellilerde Rekreasyon dersi kapsamında Otizm Farkındalık Günü'nde Doğa Otizm ve Gençlik Spor Kulübü öğrencilerini ve hocalarını fakültemizde misafir ettik. 

Farkındalık oluşturmak adına kırmızı giyen öğrencilerimiz ve özel misafirlerimiz ile kırmızı balonlar eşliğinde farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Helikopter Pisti'nde başlayarak, Spor Bilimleri Fakültesinin A salonu'nda sonlandı.  

Ardından misafirlerimiz ile öğrencilerimiz arasında masa tenisi turnuvası gerçekleştirildi ve çeşitli salon oyunları oynandı. Ayrıca misafirlerimiz spor salonu duvarımıza el izleri bırakarak bu günü kalıcı hale getirdi. Gün sonunda oyuncularımıza madalyalarını ve hediyelerini Araştırma Merkezi Müdürümüz Doç. Dr. Nurgül TEZCAN KARDAŞ ve Müdür yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Gizem KARAKAŞ hocamız takdim etti. 

Etkinliğimize zaman ayırarak katılan Doğa Otizm Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri ile hocalarına, etkinliğin planlanması ve yürütülmesini destekleyen üyelerimiz Arş. Gör. Merve ÖZYILDIRIM ve Arş. Gör. Ahmet KARA hocalarımıza ve öğrencilerimize ayrıca bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.

*Etkinlik Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı- Otizm Araştırmaları ve Uygulama Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilmiştir.